Lopatku Fiskars Solid jsem po celý uplynulý rok testoval a protože je naprosto skvělá a pro detektoristy užitečná, rozhodl jsem se ji zařadit do naší nabídky v obchodě. Stala se pro mne stejně nepostradatelnmou, jako dohledávačka. Člověk nemusí od díry vstávat a kopat těžkým rýčem, stačí lopatičkou po zaměření pinponterem rozšířit výkop. Je to rychlejší, pohodlnější a člověk se tolik neušpiní. Nyní k dohledávačce Minelab ProFind 35 a nebo ke kterémukoli detektoru z naší nabídky ZDARMA!

Lopatka je velice lehká, odolná, trvanlivá, nezlomí se a neohne. Skvěle se s ní mnaipuluje i v úzkých a pro ruku těžko dostupných prostorech. Využijete ji na poli, louce, v lese mezi kořeny i kameny. Odolá vysoké zátěži i teplotním výkyvům.

Protože je z plastového materiálu, můžete nález přímo v lopatce zaměřit pinponterem nebo přejet s obsahem lopatky nad cívkou. Neušpiníte se a hledání bude rychlejší, pohodlnější a bezpečnější. Nehrozí oděrky ani poškození nálezu.

Špička je ostrá a tvrdá, pevná. Snadno se s ní “vrtá” mezi kameny. Hrany je možno ostřit. Výrobce Fiskars u lopatky použil osvědčený materiál FiberComp, což je odolný polyamid vyztužený skelnými vlákny. S lopatkou je možno pracovat v létě v zimě, odolává teplotám -40 až +150 °C. Na konci rukojeti je otvor pro možnost zavěšení.

Technické parametry:
Hmotnost: 70 g
Rozměry: Výška: 4,2 cm; délka: 29,1 cm; hloubka: 5,8 cm